Przejdź do treści

Poradnia leczenia zeza

Jedna z niewielu poradni leczenia zeza w regionie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zeza u dzieci i dorosłych.

Poradnia leczenia zeza w NZOZ Medyk-Poznań to ośrodek jeden z pięciu w całej Wielkopolsce, w których możesz zbadać oraz leczyć wzrok pod kątem zeza w ramach NFZ. Ze skierowaniem wystawionym przez lekarza rodzinnego rejestracja do poradni nie sprawi Ci żadnych problemów. Wskazanie do leczenia zeza poprzedzone zostaje wykonaniem szczegółowych badań diagnostycznych. Nasi lekarze zapewniają pełną i fachową opiekę podczas całego procesu, towarzysząc i wspierając na każdym etapie diagnostyki oraz podczas wdrażania terapii.

Poradnia leczenia zeza NZOZ Medyk-Poznań

NZOZ Medyk-Poznań to jedyny NZOZ leczenia zeza w Poznaniu, w którym specjalista chorób oczu pomoże w uzyskaniu równoległego ustawienia oczu pacjenta podczas patrzenia na wprost- a więc zapewni prawidłową koordynację ruchową oka oraz poprawi jakość widzenia. W naszej poradni zrealizujesz leczenie zeza jawnego, zeza ukrytego oraz niedowidzenia, a także badania korekcyjne wad wzroku. Świadczenia te obejmują wykonywanie badań na synoptoforze, ćwiczenia pleoptyczne, ortoptyczne czy zakresu fuzji, percepcji i akomodacji oraz ćwiczenia rehabilitacyjne oka. Dodatkowo nasza poradnia kwalifikuje pacjenta do zabiegu operacyjnego. 

W przypadku dziecka konieczna będzie wizyta kontrolna, jeśli zauważymy problemy takie jak mrużenie oczu, pocieranie, zezowanie oczu, brak ruchu oka w danym zakresie. Dodatkowym sygnałem ostrzegawczym powinno być również przybliżanie przedmiotów do oczu czy mylenie liter oraz cyfr co związane jest z niedowidzeniem. Świadczone przez nas działania wykonywane są na podstawie wskazania medycznego.

Na czym polega leczenie zeza? Jak przebiega?

Leczenie zeza to zadanie trudne, które wymaga zaufania i cierpliwości ze strony pacjenta, oraz umiejętności i doświadczenia ze strony lekarza okulisty. Istotne dla procesu leczenia jest szybkie i fachowe rozpoznanie choroby oraz podjęcie odpowiednich metod leczenia z uwzględnieniem najnowszych technik.

Leczenie to poprzedza specjalistyczne badanie, które pozwoli rozpoznać specyfikę danego przypadku, wiek oraz historię medyczną pacjenta czy współwystępujące schorzenia. Dzięki temu specjalista chorób oczu jest w stanie odpowiednio ocenić stan zdrowia pacjenta.

Czym charakteryzuje się to schorzenie?

Zez to schorzenie powstające na wskutek nierównoległego ustawienia oczu, co powoduje zmianę kąta patrzenia. Zaburzenia te rozwijają się w różnym okresie życiowym, dlatego też defekt ten dotyczy zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Najczęstszymi przyczynami tego stanu są choroby układu nerwowego, choroby gałki ocznej, zaburzenia mięśni i nerwów gałkoworuchowych oraz predyspozycje genetyczne, jako wada wrodzona.

Jeśli u pacjenta wykryte zostanie to schorzenie, to lekarz okulista dopiera skuteczną formę terapii zgodnie z indywidualnym przypadkiem. W terapiach bezoperacyjnych stosowane są okulary korekcyjne lub pryzmatyczne, a także ćwiczenia ortoptyczne. Jednak w niektórych problemach konieczne jest wdrożenie leczenia zeza poprzez operacje. Tylko w ten sposób możliwe jest uzyskanie równoległego ustawienia gałek ocznych.

Poradnia leczenia zeza w Poznaniu

Jeśli problem ten dotyczy Ciebie lub bliskiej Ci osoby, zgłoś się do naszej poradni leczenia zeza w celu podjęcia odpowiednich rozwiązań. To skuteczny sposób na wyeliminowanie tej problematycznej dolegliwości nie tylko na aspekt estetyczny. Wystarczy skierowanie a resztą kwestii zajmie się nasze centrum medyczne. Leczenie zeza w naszej poradni obejmuje wykonywanie świadczeń zarówno w przypadku osób dorosłych jak i dzieci. Oprócz diagnostyki i wykorzystywania metod zachowawczych możliwe jest podjęcie także leczenia operacyjnego. Im wcześniej podejmiemy się leczenia zeza, tym szybsza i większa skuteczność przeprowadzonych metod oraz mniejsze ryzyko niedowidzenia w dłuższej perspektywie czasu.

Rejestracja oraz godziny przyjęć w poradni

Rejestracja w naszej poradni zajmie Ci tylko chwilę. Konieczne będzie również posiadanie skierowania do leczenia. Możemy tego dokonać zarówno osobiście jak i telefonicznie, zarówno godziny przyjęć pacjentów jak i ważne telefony są podane są na stronie poradni. Godziny przyjęć w dni powszednie (poniedziałek-piątek) obejmuje zakres od 8 do 18. Poradnia leczenia przyjmuje pacjentów po uprzedniej rejestracji. Wymagane jest również posiadanie skierowania wystawionego przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Jak przygotować się do wizyty w poradni?

Wykonywanie świadczeń odbywa się w dni powszednie (poniedziałek-piątek) po uprzednim umówieniu terminu realizacji leczenia. Wybierając odpowiednie poradnie realizujące wykonywanie świadczeń medycznych warto zadbać o fachowość i profesjonalizm. Świadczymy leczenie zarówno w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jak również odpłatnie. Wszystkie dodatkowe informacje uzyskasz kontaktując się z nami osobiście lub poprzez telefon. Rejestracja w naszym ośrodku jest szybka i bezproblemowa a o wszystkich istotnych kwestiach odnośnie wizyty lekarskiej zostaniesz poinformowany podczas rozmowy.