Przejdź do treści

Usługi odpłatne

NZOZ MEDYK ŚWIADCZY USŁUGI ZDROWOTNE ODPŁATNIE

Nasza działalność posiada ponad 10-letnie doświadczenie podczas, którego Nasi Specjaliści nieprzerwanie nabywają biegłość w praktyce lekarskiej. Przewodnią ideą naszej przychodni jest udzielanie nieprzerwanie usług zdrowotnych w ramach Systemu Powszechnego Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ponadto, w ramach naszej działalności świadczymy usługi zdrowotne odpłatnie. Dzięki dwóm lokalizacjom – placówka na ul. Świt oraz placówka na ul. Wałbrzyskiej, położenie naszych poradni pozwala na przyjęcie dużej ilości pacjentów oraz skrócenie terminów przyjęć.

W ramach NZOZ Medyk działa Zespół Poradni Specjalistycznych, w których przyjmują Nasi Specjaliści. Na Zespół składa się 13 Poradni Specjalistycznych, w tym:

Poradnia Okulistyczna

W Poradni Okulistycznej przeprowadzana jest diagnostyka oraz dalsze leczenie chorób oczu. Poradnia skierowana jest do osób dorosłych. W poradni przyjmowani są pacjenci z wieloma dolegliwościami, w tym zez oraz niedowidzenie. Ponadto w Poradni istnieje możliwość pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz wykonanie badania dna oka, w celu wykrycia wczesnej jaskry. Specjalista w Poradni Okulistycznej przeprowadza również kontrole pooperacyjne oczu oraz pomaga w doborze odpowiednich okularów.

Poradnia Okulistyki Dziecięcej

Poradnia Okulistyki Dziecięcej przeprowadza podstawowe badania oczu, diagnostykę oraz dalsze leczenie chorób oczu wśród dzieci. Istotnym faktem jest wczesne wykrycie wady wzroku u dziecka, tak aby za pomocą odpowiedniej diagnostyki jak najszybciej wprowadzić właściwe leczenie.

Poradnia Kardiologiczna

Poradnia Kardiologiczna zajmuje się diagnostyką oraz dalszym leczeniem chorób związanych z układem krążenia. Ponadto Specjalista w Poradni prowadzi pacjentów po wszelkich zabiegach i operacjach kardiologicznych. Dodatkowo Poradnia Kardiologiczna przyjmuje Pacjentów po zawale serca. Specjaliści wykonują podstawowe badania: EKG, echo serca, USG, a także USG dopplerowskie, całodobowe badanie EKG oraz próbę wysiłkową.

Poradnia Chirurgii Ogólnej

W Poradni Chirurgii Ogólnej przyjmuje chirurg ogólny, który jest Specjalistą, zajmujący się przygotowaniem pacjenta do operacji, przeprowadzeniem operacji oraz wszelkim postępowaniem po przebytym zabiegu. Specjalista wykonuje zabiegi w znieczuleniu ogólnym w obrębie ścian jamy brzusznej oraz narządów. Chirurg ogólny przeprowadza również zabiegi proktologiczne oraz zajmuje się leczeniem przepuklin oraz oparzeń. Poradnia Chirurgii Ogólnej zajmuje się także usuwaniem zmian skórnych oraz szyciem ran.

Poradnia Chirurgii Dziecięcej

Specjaliści w Poradni Chirurgii Dziecięcej przeprowadzają wstępną diagnostykę oraz leczenie wad rozwojowych i wrodzonych u dzieci. W Poradni obsługiwane są również stany pourazowe, zmiany zapalne u noworodków oraz dzieci. Chirurg Dziecięcy przeprowadza także wstępną kwalifikację do dalszych zabiegów chirurgicznych.

Poradnia Ortopedyczna

Ortopedia jest niezwykle rozległą dziedziną medycyny. Poradnia Ortopedyczna zajmuje się: profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem chorób narządu ruchu. Ortopeda zajmuje się wadami wrodzonymi i nabytymi, które skutkują nieprawidłowościami w budowie i działaniu narządu ruchu. Ponadto ortopedzi obsługują wszelkie urazy, w tym: skręcenia, stłuczenia kości, złamania oraz zwichnięcia, a także urazy układu więzadłowo-stawowego. Do jednych z najczęściej występujących urazów zalicza się naderwanie więzadeł, które najczęściej dotyczy osób czynnie uprawiające sport. Ortopedia zajmuje się także leczeniem jednej z najczęściej występujących chorób, po 60 roku życia, tj. zwyrodnień kręgosłupa i stawów. Choroba zwyrodnieniowa rozwija się powoli, najczęściej w stawach: kolanowym, biodrowym oraz w kręgosłupie. Charakteryzuje się ona sztywnością stawu oraz występującym miejscowo bólem. Nieleczone zwyrodnienie prowadzi do zniekształceń i ograniczenia ruchowego. Nasza Poradnia Ortopedyczna zajmuje się również diagnozowaniem i leczeniem wad kręgosłupa: skoliozy, kifozy i lordozy.

Poradnia Geriatryczna

Poradnia Geriatryczna łączy ze sobą wiele specjalizacji. Proceder ten polega na ograniczeniu konieczności wizyt u różnych specjalistów. Jest to najlepsze rozwiązanie w przypadku pacjentów, którzy posiadają wiele chorób jednocześnie. Poradnia Geriatryczna, przyjmuje pacjentów w zależności od ich stanu zdrowia. Do Poradni Geriatrycznej kierowane są osoby w podeszłym wieku, które potrzebują odpowiedniego leczenia i właściwej pielęgnacji. Najczęściej zgłaszanymi problemami u lekarza geriatry są zespoły zaburzeń świadomości i otępienia.

Poradnia Pulmonologiczna

W Poradni Pulmonologicznej, lekarz specjalista przeprowadza diagnostykę oraz dalsze leczenie choroby płuc u dzieci oraz dorosłych. Zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób oskrzeli, zapalenia płuc, astmy, rozedmy płucnej oraz chorób nowotworowych układu oddechowego.

Poradnia Onkologiczna

Specjaliści w Poradni Onkologicznej prowadzą diagnostykę oraz leczenie chorób nowotworowych.

Poradnia Ginekologiczno – Położnicza

Poradnia Ginekologiczna – Położnicza zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób kobiecego układu płciowego. Specjalista przyjmujący w Poradni zajmuje się również prowadzeniem ciąży oraz połogiem. Najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się do nas nasi Pacjenci to wszelkie stany zapalne oraz zaburzenia hormonalne, skutkujące nierzadko niepłodnością i codziennym dyskomfortem. Ginekolog – położnik posiada dodatkowe umiejętności, które zdobywa na licznych szkoleniach. W Poradni Ginekologiczno – Położniczej istnieje możliwość wykonania m.in. badania narządów rodnych, USG piersi i brzucha, a także wykonania zabiegów chirurgicznych w obrębie narządu rodnego. Należy pamiętać, iż regularne badania wykonane w Poradni pozwalają na wczesne wykrycie wielu poważnych schorzeń.

Poradnia Diabetologiczna

Poradnia Diabetologiczna zajmuje się ogólną diagnostyką i leczeniem cukrzycy.

Poradnia Dermatologiczna

Specjalista przyjmujący w Poradni Dermatologicznej zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry, paznokci oraz włosów. Najczęściej choroby dermatologiczne mają podłoże alergiczne, wirusowe, bakteryjne oraz genetyczne. Dermatolog jest również wenerologiem, stąd też przeprowadza proces leczenia chorób wenerycznych. Najczęstszymi dolegliwościami z jakimi zgłaszają się pacjenci do Poradni są choroby skóry, włosów i paznokci, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry, borelioza oraz łuszczyca.

Poradnia Laryngologiczna

Lekarz laryngolog, przyjmujący w Poradni Laryngologicznej, zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób jamy ustnej, przełyku, tchawicy, zatok, kości skroniowej, ucha, gardła, nosa oraz krtani. W przypadku zauważenia u siebie poniższych objawów, należy jak najszybciej udać się do Poradni Laryngologicznej

 • chrapanie,
 • chrypka,
 • przewlekły katar,
 • krwawienie z nosa,
 • szumy uszna oraz ból ucha,
 • częsty ból gardła,
 • zaburzenia połykania,
 • zawroty głowy,
 • guzy szyi i głowy,
 • zaburzenia węchu i smaku.

By jak najbardziej kompleksowo zająć się zdrowiem naszych Pacjentów, przy Zespole Poradni Specjalistycznych znajduje się:

 • pracownia rentgenowska,
 • laboratorium analizy medycznej,
 • sala zabiegowa,
 • pracownia USG.