Przejdź do treści

Lekarz rodzinny

NZOZ Medyk - Poznań Sp. z o.o. świadczy usługi lekarza rodzinnego w placówce przy ul. Świt 47

Lekarz rodzinny Poznań

Medycyna rodzinna obejmuje szeroki profil profilaktyki prozdrowotnej, zajmujący się zarówno odpowiednim diagnozowaniem, leczeniem oraz profilaktyką wszystkich członków rodziny. Lekarz specjalista z zakresu medycyny rodzinnej zajmuje się kompleksową opieką medyczną dzieci, osób dorosłych i starszych. To lekarz pierwszego kontaktu, do którego po pomoc medyczną zgłaszamy się w pierwszej kolejności. Warto więc dowiedzieć się, na jaki rodzaj świadczeń medycznych możemy liczyć.

Lekarze rodzinni w Poznaniu - co warto o nich wiedzieć?

Lekarze rodzinni zapewniają kompleksową opiekę medyczną z uwzględnieniem wszelkich potrzeb pacjentów. Podczas wizyty dokonują oceny stanu zdrowia na podstawie wywiadu oraz dokumentacji medycznej pacjenta. Dlatego też wybór lekarza rodzinnego ma ogromne znaczenie.

Oferujemy profesjonalne leczenie w naszej placówce NZOZ Medyk. To specjalistyczne centrum medyczne, w którym uzyskasz wsparcie zarówno w ramach NFZ jak również odpłatnie. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować poziom świadczonych usług specjalistycznych do potrzeb pacjentów.

Lekarz rodzinny w Poznaniu - czym się zajmuje?

Do głównych zadań lekarza rodzinnego należy koordynacja opieki zdrowotnej pacjenta niezależnie od wieku i stanu zdrowia, a także wdrażanie odpowiedniego diagnozowania, leczenia oraz profilaktyki ale nie tylko. Konsultacja lekarza rodzinnego obejmuje działania i zadania takie jak:

  • wystawianie recept,
  • konsultacje medyczne i wystawianie skierowania do odpowiednich specjalistów (kardiologa, endokrynologa, alergologa, chirurga, alergologa itd),
  • stawianiem trafnej diagnozy na temat stanu zdrowia oraz możliwości skutecznego leczenia,
  • kompleksowa opieka medyczna,
  • prowadzenie leczenia pacjentów zmagających się z chorobami przewlekłymi,
  • promowanie zdrowego stylu życia i właściwych zachowań.

Dobry lekarz rodzinny w Poznaniu

Dobry i sprawdzony lekarz rodzinny w Poznaniu zapewni profesjonalną opiekę obejmującą również wizyty domowe. To doskonałe rozwiązanie na wypadek nagłych przypadków i nieprzewidzianych sytuacji. Dodatkowo każdy lekarz sprawujący leczenie w naszej poradni oferuje szerokie usługi z zakresu leczenia.

Czym zajmuje się lekarz internista?

Lekarz internista to odpowiedni specjalista od opieki zdrowotnej. To właśnie tutaj zgłaszamy się mając problemy różnego rodzaju, takie jak nadciśnienie tętnicze, infekcje, bóle głowy i nie tylko. To lekarz rodzinny, który zajmie się również wystawieniem recepty, skierowania do lekarza specjalisty, na szczepienia ale nie tylko. Większość problemów ze zdrowiem możemy wyeliminować właśnie podczas wizyty w tym miejscu.

Wizyta lekarska - do jakiego specjalisty należy się zgłosić?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż odpowiedni lekarz rodzinny a internista czy pediatra to specjaliści o odmiennych kwalifikacjach zawodowych. Zakres ten jest zdecydowanie różny i obejmuje odmienne metody leczenia. Lekarz rodzinny odpowiada za kompleksową opiekę lekarską i udzielanie świadczeń nad członkami rodziny. Z kolei pediatra to odpowiedni specjalista w leczeniu dzieci, a internista osób dorosłych. Do głównych zadań wszystkich z nich jest zajmowanie się podstawowymi jednostkami chorobowymi do momentu, w którym nie wymagają one zastosowania dodatkowej konsultacji u specjalistów. Lekarz rodzinny wystawia również skierowania na badania takie jak EKG, RTG, USG, badania krwi, moczu itd.

Jak przygotować się do wizyty lekarskiej u lekarza rodzinnego?

Aby umówić wizytę u lekarza, konieczna jest uprzednia rejestracja. Zadzwoń do rejestracji, aby znaleźć pasujący Ci wolny termin. Nasza poradnia znajduje się w dwóch miejscach w Poznaniu, ul. Świt i Wałbrzyskiej.

Przed wizytą lekarską przygotuj niezbędną dokumentację, a więc wszelkie wyniki badań, zdjęcia RTG, USG i inne związane z leczeniem, które pomogą lekarzowi rodzinnemu postawić właściwą diagnozę. Zabierz ze sobą również wypisy ze szpitala. Dodatkowo odpowiednio przygotuj się do rozmowy podczas konsultacji- poinformuj o przebytych chorobach, aktualnych schorzeniach czy chorobach dziedzicznych. Wszystkie z nich mogą mieć wpływ na określenie trafnej diagnozy medycznej. Dobrze określ towarzyszące Ci objawy- ich znajomość pozwoli zdecydowanie trafniej określić problem, z którym się zmagasz.

Lekarz rodzinny Poznań - jak wybrać danego lekarza pierwszego kontaktu?

Aby wybrać usługi danego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, konieczne jest złożenie pisemnej i podpisanej deklaracji wyboru lekarza rodzinnego oraz poświadczenie tych danych dokumentem tożsamości. To prosty proces, dzięki czemu już w momencie złożenia deklaracji możemy skorzystać z pomocy lekarza internisty. Poradnia lekarza rodzinnego zagwarantuje kompleksowe świadczenia medyczne z bogatego zakresu. Nie zwlekaj i umów wizytę już teraz!

Kilka prostych kroków

Znajdź lekarza, wypełnij i dostarcz pisemną deklarację. To kilka prostych kroków, które pozwolą Ci korzystać ze świadczeń medycznych danego specjalisty. Poznań to miasto o dużej liczbie dostępnych lekarzy rodzinnych i internistów, jednak pacjenci niezwykle często wybierają naszą przychodnię ze względu na świetne podejście, krótki czas oczekiwania na wizytę oraz realizowanie leczenia zarówno w ramach świadczeń NFZ, oraz prywatnie. Przychodnia NZOZ Medyk Poznań to specjalistyczne centrum medyczne posiadające sprawdzonych specjalistów oraz odpowiednie wyposażenie. Aby umówić wizytę telefonicznie, skontaktuj się z przychodnią pod dostępnym na stronie numerem telefonu. Dzwoniąc do rejestracji uzyskasz również odpowiedzi na wszelkie pytania.

Znajdź odpowiedniego lekarza specjalistę w naszej poradni w Poznaniu 

Pediatra to odpowiedni specjalista w leczeniu dzieci. Jego pomoc obejmuje zarówno wizyty w przychodni jak również wizyty domowe. To odpowiednia pomoc w nagłych przypadkach. Sprawdź więc jaki zakres zadań obejmuje Twojego obecnego lekarza rodzinnego. Wybierając nasze centrum medyczne NZOZ Medyk Poznań nie musisz obawiać się żadnych kwestii. Jeśli potrzebujesz recepty na najpotrzebniejsze leki- zgłoś się na konsultacje. Doktor na podstawie krótkiego wywiadu medycznego zadecyduje, czy są one konieczne oraz wypisze receptę. To również odpowiednie miejsce na wizytę do szczepienia. Lekarz rodzinny pediatra zajmuje się szeroko pojętą pomocą i świadczeniem specjalistycznych usług medycznych. Wszelką niezbędną pomoc uzyskasz w jednym miejscu. 

Odpowiedni specjalista dla małego pacjenta

Szukając odpowiedniego lekarza dla dziecka warto znaleźć sprawdzonego specjalistę. Tylko on zapewni kompleksową opiekę medyczną dla małego pacjenta niezależnie od jego stanu i okoliczności a w razie potrzeb zleci specjalistyczne konsultacje medyczne oraz wystawi skierowanie do odpowiednich lekarzy.

Alergolog, chirurg, ortopeda, kardiolog- chcąc skorzystać z pomocy tych lekarzy konieczne jest posiadanie skierowania wystawionego przez odpowiedniego lekarza pierwszego kontaktu. W związku z tym niezbędna będzie wizyta poprzedzająca i konsultacja lekarska u lekarza internisty lub pediatry. Schorzenia takie jak choroba niedokrwienna serca wymagają wykonania EKG serca oraz przeprowadzenia specjalistycznych badań, do których konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.

Lekarz pierwszego kontaktu internista Poznań

Szukając sprawdzonego centrum medycznego z pewnością sprawdziłeś wiele różnych ofert specjalistów. Mogąc skorzystać z profesjonalnej oferty NZOZ Medyk uzyskasz kompleksowe usługi i świadczenia medyczne zarówno w zakresie leczenia NFZ jak również odpłatnie. Na wizycie lekarskiej uzyskasz pomoc specjalistyczną z wybranego zakresu. Oferujemy zarówno wsparcie doświadczonych pediatrów i internistów doskonale znających się na swoim fachu. Lekarz w Poznaniu zapewni kompleksowe usługi medyczne niezależnie od przypadku i okoliczności.

Poznań to duże miasto charakteryzujące się profesjonalną opieką medyczną. Takie właśnie wsparcie uzyskasz w naszym centrum. Do wyboru mamy dwie lokalizacje- lekarzy rodzinnych przy ul. Świt oraz ul. Wałbrzyskiej. W obydwu stacjonuje odpowiedni doktor internista i pediatra, który zapewni pełne świadczenia zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. U nas uzyskasz również pełne wsparcie położniczo-rodzinne oraz pomoc położnej środowiskowo-rodzinnej.

Lekarz Poznań - niezbędna pomoc medyczna 

Lekarz internista Poznań to niezbędna pomoc w każdej sytuacji, w której wymagamy szeroko pojętej pomocy lekarskiej, diagnostyki oraz profilaktyki. Dzięki temu każdy pacjent może umówić się na konsultację obejmującą pełen zakres świadczeń. Stawiamy na profesjonalizm i doświadczenie naszej kadry pracowniczej, a także świetną atmosferę i wysokiej jakości opiekę medyczną. To najlepsze rozwiązanie w każdej sytuacji. Lekarz pierwszego kontaktu Poznań pomoże Ci pozbyć się wszelkiego rodzaju problemów medycznych z szerokiego zakresu. Każdy nasz pacjent jest usatysfakcjonowany z oferowanej przez nas opieki lekarskiej. Jeśli jesteś pacjentem innej przychodni możesz złożyć deklarację wyboru w naszej przychodni. Specjalista doktor już na pierwszej wizycie rozwieje wszelkie wątpliwości oraz pomoże pozbyć się problemu. Nie czekaj i umów się na wizytę w naszej przychodni!