Przejdź do treści

Zbiorniki do przechowywania materiału biologicznego

Produkty dedykowane

Nowoczesne technologie kriogeniczne usprawniają pracę w laboratoriach, centrach medycznych i ośrodkach biotechnologicznych, a rozwiązania teleinformatyczne pozwalają na niezwykle precyzyjną dbałość o zamrożony materiał biologiczny, dzięki czemu przechowywanie próbek w ciekłym azocie jest dla nich bezpieczne.

Poza zbiornikami do przechowywania ciekłego azotu ,Air Liquide oferuje również urządzenia do magazynowania specjalnie zabezpieczonych próbek biologicznych w odpowiednio do tego przystosowanych fiolkach, słomkach lub torbach.

Materiał biologiczny może być w nich przechowywany zarówno bezpośrednio w ciekłym azocie, jak również w jego oparach. Wszystkie urządzenia są zgodne z dyrektywą dla wyrobów medycznych (93/42/EEC).

Zbiorniki ARPEGE

kriobiologia

Zbiorniki ARPEGE zostały zaprojektowane z myślą o długoterminowym przechowywaniu próbek biologicznych. Optymalne warunki przechowywania próbek zapewniają systemy opcjonalnej kontroli poziomu ciekłego azotu w zbiorniku i wskazań temperatury, automatycznego systemu napełniania, czy też skomputeryzowanego zarządzania magazynowanymi próbkami.

Zbiorniki te, o pojemnościach od 40 do 170 litrów, mają swoje zastosowanie w centrach inseminacyjnych, laboratoriach badawczych, bankach nasienia i IVF oraz laboratoriach medycznych.

Zaletą linii ARPEGE jest możliwość dostosowania systemów przechowywania materiału biologicznego w fiolkach o pojemności 2 i 5 ml, a opcjonalny system zabezpieczający chroni przed opadnięciem próbek, co jest wyłącznym patentem Air Liquide. Zbiorniki mają sześcioletnią gwarancję próżniowej.

Zbiorniki ARPEGE

PDF - 187.08 KB

Zbiorniki GT

Zbiorniki linii GT o wydłużonym czasie przechowywania zaprojektowane zostały z myślą o długoterminowym magazynowaniu materiału biologicznego dzięki zastosowaniu technologii aluminiowej pokrywy z super-izolacją i żywicznego kołnierza, co pozwala na jeszcze mniejsze odparowanie azotu z urządzenia.

Zbiorniki GT to najlepsze rozwiązanie dla laboratoriów – możliwe jest zastosowanie kanistrów zarówno metalowych jak i plastikowych, jedno lub dwupoziomowych. Maksymalna pojemność urządzeń linii GT to 1200 fiolek lub 16400 słomek, kolorystycznie posortowanych i opisanych w celu ich rozpoznawania.

Największy zbiornik wyposażony jest w system NATAL40 do pomiaru temperatury oraz w system RS485 do wykrywania zapisanych danych. W celu dodatkowego zabezpieczenia próbek zbiorniki mogą być doposażone w zamki zabezpieczające. Zbiorniki mają sześcioletnią gwarancję izolacji próżniowej.

Zbiornik GT

PDF - 186.96 KB

Zbiorniki ESPACE i RCB

Dla długoterminowego bankowania bardzo dużej ilości materiału biologicznego, nabardziej odpowiednie są zbiorniki ESPACE i RCB. Próbki w tych zbiornikach mogą być przechowywane w fiolkach o pojemności 2 lub 5ml, w słomkach w kanistrach lub na statywie, jak również torebkach z kasetą lub bez.

Pojemności zbiorników opiewają między 150 a 1000 litrów, a materiał biologiczny może być przechowywany bezpośrednio w ciekłym azocie lub w jego oparach. Jakość komory kriogenicznej i zdalny interfejs systemu monitorowania zawartości powodują ogromną popularność urządzeń.

Szeroki otwór wsadowy i obrotowa taca pozwalają na łatwiejszy dostęp do próbek, a duża różnorodność akcesoriów odpowiada na najbardziej specyficzne potrzeby laboratoriów. Zbiorniki mają sześcioletnią gwarancję izolacji próżniowej.

Zbiornik RCB

PDF - 193.29 KB