Przejdź do treści

Podtlenek azotu medyczny

Powszechnie stosowany w anestezji, analgezji i sedacji

Podtlenek azotu jest powszechnie znany i stosowany od ponad 100 lat jako jako środek do walki z bólem oraz jako jeden ze składników znieczulenia ogólnego.

Podtlenek azotu medyczny

Stosuje się go na ogół w połączeniu z dożylnymi lekami znieczulającymi, opioidami i lekami zwiotczającymi (sam podtlenek azotu praktycznie nie działa zwiotczająco na mięśnie). 

Podtlenek azotu jest łatow wchałniany przez organizm i szybko eliminowany  dzięki czemu w krótkim czasie, w połączeniu z innymi lekami znieczulającymi, można osiągnąć pożądane znieczulenie (porównując z działaniem samego leku znieczulającego).

Podtlenek azotu znajduje szerokie zastosowanie również w stoamtologii, przede wszystki jako środek działający przeciwbólowe oraz uspokojająco. Sedacja (uspokojenie) wziewna  jest wskazana u osób, które odczuwają paniczny strach przed zabiegami stomatologicznymi. Stosowana u dzieci ułatwia, a czasme jest jedyną metodą pozwalającą na wykonanie koniecznych zabiegów, których nie udałoby się przeprowadzić skutecznie bez znieczulenia ogólnego (sprawdź - Stomatologia).

 • 01

  Bezpieczeństwo

  Zapewnienie bezpieczeństwa naszych pacjentów i personelu jest dla nas priorytetem

 • 02

  Niezawodność

  Niezawodny dostawca gazow medycznych od ponad 20 lat

 • 03

  Dostępność

  Dostępny dla wszystkich uprawnionych odbiorców