Przejdź do treści

Dla Szpitali

Jak dobrać odpowiedni zbiornik kriogeniczny? Od czego zacząć?

Aby sprostać potrzebom różnorodnych laboratoriów i wspomóc ich działalność badawczą, Air Liquide oferuje linię produktów dedykowanych dla zróżnicowanych biotechnologicznych. Odpowiednio przystosowane zbiorniki kriogeniczne wykorzystywane są do przechowywania i transportu ciekłego azotu lub próbek biologicznych w słomkach, fiolkach lub torebkach umieszczonych, w zależności od potrzeb, w ciekłym azocie lub jego oparach. Nowoczesne techniki próżniowe pozwalają na dużo dłuższy statyczny czas utrzymywania się ciekłego azotu w zbiornikach, co redukuje straty generowane przez odparowywanie cieczy wskutek kontaktu z cieplejszym otoczeniem, czyli naturalne właściwości fizykochemiczne substancji.

Przede wszystkim należy zadać sobie na początek kilka pytań:

  1.  Jaki jest profil mojej działalności?
  2.  Czy moje próbki będą przechowywane bezpośrednio w ciekłym azocie czy jego oparach?
  3.  Jaka temperatura jest idealna do bezpiecznego przechowywania mojego materiału biologicznego?
  4.  Czy moje próbki będą przechowywane w słomkach, fiolkach czy torbach? O jakiej pojemności?
  5.  Jak dużą ilość materiału biologicznego mam do zgromadzenia? Jakie są plany na przyszłość?
  6.  Czy posiadam zbiorniki do przechowywania ciekłego azotu? W jaki sposób mam zamiar napełniać zbiorniki z materiałem biologicznym – z instalacji kriogenicznej, zbiornika ciśnieniowego zewnętrznego, zbiornika ciśnieniowego wewnętrznego, zbiornika bezciśnieniowego grawitacyjnie?

Aby ułatwić Państwu od czego należy zacząć, proponujemy skorzystać z diagramu [link] ułatwiającego wybór odpowiedniej linii produktów Air Liquide. A następnie zapraszamy do kontaktu: el.: +48 660 727 696 / e-mail: kriobiologia.pl@airliquide.com