Przejdź do treści

Konferencja "Pneumonologia przez przypadki" Warszawa 2017

W dniach 29-30 października 2017 odbyła się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie przy ul. Wołoskiej 137 konferencja „Pneumonologia Przez Przypadki”. Spotkanie – pierwsze w Polsce w takiej formule – odbyło się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

Udział wzięło około 100 lekarzy pulmonologów z całej Polski.

Poruszane zagadnienia związane były z najczęściej występującymi chorobami układu oddechowego takimi, jak: POChP, astma, rak płuca czy gruźlica.
Air Liquide Sante Sp. z o. o. uczestniczyła w konferencji jako partner i sponsor.

W spotkaniu udział wzięli liczni reprezentanci Spółki: Dyrektor medyczny Jaromir Kuleszyński oraz Przedstawiciele regionalni: Łukasz Buś i Paweł Smolarczyk.
Na stoisku prezentowaliśmy wyroby  medyczne odpowiadające tematyce spotkania: głównie koncentratory tlenu – stacjonarne DeVilbiss 525 KS Black, Invacare Perfecto 2 V oraz najmniejszy na świecie koncentrator przenośny Inogen One G4. Ponadto na stoisku prezentowany był także aparaty do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego: Philips/Respironics DreamStation Auto z nawilżaczem oraz najnowsze maski: Amara View i Dream Wear.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników, którzy chętnie pytali o najnowsze wyroby medyczne stosowane tak w tlenoterapii, jak i w leczeniu bezdechu sennego. Korzystali także z materiałów marketingowych wystawionych na stoisku.

Organizator zadbał przy tym o zaopatrzenie wszystkich uczestników w nasze materiały informacyjne. Udział w konferencji skutkował także nawiązaniem licznych kontaktów z lekarzami, które mogą okazać się bardzo owocne w nieodległej przyszłości.

Paweł Smolarczyk

Download the document