Przejdź do treści

IX Europejski Kongres Ekonomiczny 2017

W dniach 10-12 maja 2017 roku  w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się dziewiąta edycja największego spotkania biznesowego w Europie Centralnej- IX Europejski Kongres Ekonomiczny.

W wydarzeniu tym  tradycyjnie wzięli udział polscy oraz europejscy politycy i eksperci, a przede wszystkim przedstawiciele biznesu z Europy i innych kontynentów. Tym samym Kongres dowiódł, że jest prestiżowym wydarzeniem o ugruntowanej pozycji, które posiada potencjał rozwoju.

Firma Air Liquide Polska Sp. z o.o. w tym roku po raz kolejny miała sposobność uczestniczyć w Kongresie, pełniąc dodatkowo rolę jednego z  partnerów tego ważnego wydarzenia. Zaprezentowaliśmy swoje trzy główne linie biznesowe: IM (Industrial Merchant), LI (Large Industries) i HC (Healthcare).  W skład tej ostatniej wchodzą także trzy mniejsze linie inwestycyjne: Air Liquide Sante, Ventamed, Help Homecare. Nasza firma miała okazję po raz kolejny zaprezentować uczestnikom Kongresu nasze produkty, od szerokiej gamy gazów technicznych , gazów medycznych , po produkty, w które zaopatrujemy klientów indywidualnych (pacjentów),wentylowanych mechanicznie w warunkach domowych.

Z ramienia Air Liquide Sante zaprezentowano szeroką gamę aparatów CPAP, wykorzystywanych w leczeniu bezdechu sennego, wraz z bogatą ofertą masek. Ponadto prezentowaliśmy uczestnikom Kongresu innowacyjną, darmową aplikację (Android), służącą do oceny ryzyka, występowania bezdechu sennego u pacjenta. Zgromadzonym uczestnikom Kongresu zaoferowano także usługi związane z dostawą ciekłego azotu, jak również urządzeń do przechowywania oraz transportu materiału biologicznego różnego typu w ciekłym azocie.  Nasza firma bowiem specjalizuje się w zastosowaniu gazów ciekłych w biotechnologii, medycynie, kriobiologii i farmacji. Zajmujemy się także  doradztwem w zakresie wszelkiego typu zastosowań kriogenicznych, (np. rehabilitacja, fizjoterapia, banki krwi pępowinowej, in-vitro) i weterynarii (inseminacja zwierząt, banki genów), a także do przechowywania genów rzadkich roślin.

Podczas tego wydarzenia po raz kolejny mieliśmy okazję współpracować z firmą Colorfood.  W ciągu trzech dni trwania Kongresu prezentowaliśmy pokazy kuchni molekularnej. Wyspecjalizowani kucharze serwowali wszystkim uczestnikom, którzy pojawili się na naszym stoisku specjały takiej kuchni, w której podstawowym elementem służącym do ich przygotowania jest właśnie ciekły azot. W menu przygotowanym dla uczestników znalazły się między innymi: lody tworzone na ciekłym azocie z piaskiem z oliwy i pestek dyni, lody bananowe z kokosowym śniegiem, tajskie herbatki zmieniające kolor, Sprite jako sferyczny kawior, czy zdrowe chipsy z mięty.

Download the document