Przejdź do treści

Co to jest kriobiologia ?

Air Liquide w zakresie Kriobiologii oferuje pełną gamę usług związanych z dostawą ciekłego azotu, a także urządzeń do przechowywania oraz transportu różnego typu materiału biologicznego w ciekłym azocie.

Kriobiologia

Kriobiologia jest nauką biochemiczną, badającą warunki ochrony życia i funkcji biologicznych w ekstremalnie niskich temperaturach oraz technologii chłodzenia i mrożenia w ciekłym azocie.

Kriobiologia znajduje szerokie zastosowanie w medycynie (np. rehabilitacja, fizjoterapia, banki krwi pępowinowej, in-vitro) i weterynarii (inseminacja zwierząt, banki genów), a także do przechowywania genów rzadkich roślin.

Oferujemy pełen zakres usług związanych z dostawą ciekłego azotu oraz urządzeń do przechowywania oraz transportu materiału biologicznego różnego typu w ciekłym azocie. Jako specjaliści w dziedzinie zastosowań gazów ciekłych w biotechnologii, medycynie, kriobiologii i farmacji zajmujemy się doradztwem w zakresie wszelkiego typu zastosowań kriogenicznych, poszukując coraz to nowych rozwiązań.